O klubu

Klub SHAOLIN KEMPO kung-fu Železný Brod byl založen v září roku 1998, jako součást K.A.B.U. Jablonec n.N., tedy zároveň jako součást TJ Bižuterie Jablonec n.N.. Zakladatelem a zároveň hlavním trenérem klubu se stal Radek ŠIKOLA. Impulsem pro založení klubu byla snaha hlavního trenéra K.A.B.U. Jablonec n.N.  ing. O.Musila o popularizaci a rozšíření SHAOLIN KEMPO v ČR. K v té době již fungujícím oddílům, zabývajících se výukou Shaolin kempo (v Jablonci, Praze, Rychnově n.K. a Šumperku) přibyl tedy oddíl nový, který začal "vystupovat" pod jménem "Klub SHAOLIN KEMPO kung-fu Železný Brod". Na rozdíl od ostatních jmenovaných oddílů se ten železnobrodský, jak již sám název jasně napovídá, specializoval a nadále specializuje pouze na výuku jediného stylu - SHAOLIN KEMPO.

První nábor - říjen 1998 Po prvních zkouškách - 1999

Počátky našeho klubu jsou nerozlučně spjaty s FITTNES CLASSIC, kde měl náš klub několik let své sídlo a tréninkové prostory. První nábor nových členů se konal v říjnu 1998. Na jaře roku 1999 se již naši členové začali pravidelně účastnit národních soutěží i seminářů. V říjnu 1999 proběhly první zkoušky technické vyspělosti ("páskování"), při kterém většina účastníků získala 5.kyu (žlutý pás). Nejlepší a nejúspěšnější členové klubu se začali pravidelně účastnit soutěží, včetně Mistrovství ČR ( pořadaných mezinárodní organizací SHI KON BUDOKAI ) a pravidelně se umísťovali na předních místech. Každý rok se tým vybraných "kempistů" účastnil také různých exhibicí pro veřejnost. Během několika následujících let přišli noví zájemci o trénink a členská základna se tak postupně rozrůstala. V roce 2003 se počet členů vyšplhal až na 45. Tehdy jsme byli nuceni ke změně místa tréninků. Po delším hledání jsme našli zázemí v tělocvičně Sklářské školy, kam jsme se přestěhovali 1.1.2004 a kde trénujeme i v současné době.